پنج راز از رهبران بزرگ که از جلسات بیشترین بهره را می برند

پنج راز از رهبران بزرگ که از جلسات بیشترین بهره را می برند

پنج راز از رهبران بزرگ که از جلسات بیشترین بهره را می برند

پنج راز از رهبران بزرگ که از جلسات بیشترین بهره را می برند.

یکشنبه 10 آذر 1398
438

اغلب اوقات می شنویم که شکایات در مورد جلسات غلط ، غیرمولد و اتلاف وقت صورت می گیرد. برای یک رهبر خوب ، این برداشت باید پرچم سرخ بزرگی را برافراشت.


رهبران بزرگ می توانند جلسات را مؤثر جلوه دهند :


1. در مورد هدف جلسه روشن است
2. مطمئن شوید که همه به همان زبان صحبت می کنند
3. صبور باشید و دلگرم کننده باشید
4- تفاوتها را جشن بگیرید
5. دور اول را بخرید

 

 

اغلب اوقات می شنویم که شکایات در مورد جلسات غلط ، غیرمولد و اتلاف وقت صورت می گیرد. برای یک رهبر خوب ، این برداشت باید پرچم سرخ بزرگی را برافراشت.

جلسات در واقع فرصتهای شگفت انگیزی برای پیشبرد یک پروژه ، تشویق گفتگوهای مولد ، دستیابی به خرید و ایجاد روابط دانشگاهی در محل کار است. یک رهبر ماهر اهمیت جلسات را می شناسد و می داند که چگونه آنها را به شکلی اداره کند که نتایج آنها را بهینه کند.

در اینجا پنج راه اصلی وجود دارد که یک رهبر ماهر از جلسات بیشترین استفاده را می کند.
1. یک رهبر خوب در مورد هدف جلسه روشن است

همه می دانند که یک جلسه بدون هدف کاملاً مشخص و ابلاغ شده ، تلافی بیهودگی است.

رهبران موفق ، فراتر از ارائه بیانیه هدف فراتر می روند. آنها می دانند که چه چیزی برای بیرون آمدن از آن به جلسه نیاز دارند و اگر مکالمه خارج از موضوع باشد ، آنها را برای هدایت جلسه آماده می کنند. یک رویکرد خلاقانه که می تواند در جلسات مفید باشد ، نقشه برداری از برنامه با استفاده از نمودار بصری ، مانند نقشه ذهن ، و استفاده از آن برای مستند کردن نکات بحث ، تصمیم گیری ها و موارد عملی در طول جلسه است.
2. یک رهبر خوب اطمینان حاصل می کند که همه به همان زبان صحبت می کنند

در یک جلسه می توان به راحتی نفهمید که دیگران چه می گویند. سوء تفاهم نیز آسان است. هنگام صحبت کردن در مقابل افراد - و در برخی موارد ، در محل - این خطر وجود دارد که پیام ها به شکلی کم نظیر یا کمتر از روشنی برسد. یک رهبر بزرگ این خطر را به رسمیت می شناسد و برای اطمینان از اینکه همه به همان زبان صحبت می کنند گام برمی دارد. این امر می تواند شامل ایجاد دستورالعمل حاشیه نویسی باشد که شامل پیام های کلیدی ، آمدن به جلسه که با سخنرانی آماده شده است ، و وقت گذاشتن برای صحبت کردن آهسته و از دیگران بخواهید که مواضع مبهم را روشن کنند. این موضوع به همان اندازه برای یک جلسه تیم کوچک اهمیت دارد که برای یک جلسه هیئت مدیره بزرگ است.
3. یک رهبر خوب صبور است و همه را تشویق می کند تا در یک مکالمه شرکت کنند

بدترین ملاقات شما را تصور کنید. آیا صندلی انگشتان خود را نشان می دهد ، سرزنش را مشخص می کند ، یا از همه بدتر ، به تهدید متوسل می شود؟ این هیچ راهی برای برگزاری جلسه نیست و همچنین روشی قابل قبول برای درمان کارمندان نیست. در مقابل ، یک رهبر خوب جلسه‌ای را به روشی برگزار خواهد کرد که باعث احترام ، همدلی و حرفه‌ای شدن شود. جلسات تولیدی بر استراتژی ، اطلاعات و تصمیم گیری تمرکز دارد. راهی برای اطمینان از این امر این است که هرگز به یک جلسه کور نپردازید. بدانید که مشکلات قبل از شروع جلسه چیست ، بنابراین می توانید با آرامش و حرفه ای واکنش نشان دهید.
4- یک رهبر خوب با ضعف ها تفاوت نمی کند

در همین راستا ، یک رهبر خوب اطمینان خواهد داد که جلسات آنها مکانهای امنی برای اختلاف نظر است. رهبران مستحکم می دانند که موفقیت با پیرامون خود داشتن با "بله" ها حاصل نمی شود. برای استفاده بیشتر از یک جلسه ، مهم است که به طور مداوم و مکرر روی نتایج متمرکز شویم - و نه بر روی مثال. اگر با اقدامات مداوم به دیگران نشان دهید که به نظرات مختلف احترام می گذارید و احترام می گذارید ، اعتماد به نفس خود را تقویت خواهید کرد و گفتگوی معنادار را تشویق می کنید. شما هرگز نمی دانید که ایده بزرگ بعدی از کجا ، یا از چه کسی ، به دست خواهد آمد!
5. یک رهبر خوب ، دور اول را خریداری می کند

در پرورش حرفه ای ، می توان تمایل به دور شدن ، جدا شدن و غیر شخصی بودن پیدا کرد. یک رهبر خوب می داند که چگونه می تواند حرفه ای بودن را حفظ کند ، ضمن اینکه روابط معناداری با کارمندان برقرار می کند. نترسید که با افراد خود شخصاً آشنا شوید. بعد از یک جلسه سخت ، همه نوشیدنی ها را بخرید یا راه های دیگری برای استراحت و ایجاد رفاقت پیدا کنید. با آنها آشنا شوید ، و همچنین به شما اطلاع دهید. جلسات پتانسیل بسیار خوبی دارد. با استفاده از هر جلسه به عنوان یک فرصت ، می توانید فرهنگی را ایجاد کنید که جلسات در آن احترام و تولید شود و به عنوان بخش مثبتی از روز کاری تلقی شود. از رهبران بزرگ درس بگیرید و برای جلسات متوسط ​​نپردازید.
 
نظر بدهید