مروری بر فریم ورک های کراس پلتفرم برای توسعه برنامه های تلفن همراه

مروری بر فریم ورک های کراس پلتفرم برای توسعه برنامه های تلفن همراه

مروری بر فریم ورک های کراس پلتفرم برای توسعه برنامه های تلفن همراه

مروری بر فریم ورک های کراس پلتفرم برای توسعه برنامه های تلفن همراه

یکشنبه 15 مهر 1397
586

 صاحب کسب و کار و درک این موضوع که اهمیت داشتن و نگهداری برنامه های وب و موبایل برای تجارت بسیار مهم است ، این روزها بسیار مهم است. از بین همه سیستم عامل های Android و iOS سیستم عامل های بسیار انتخابی وجود دارد ، و توسعه یک برنامه یکسان برای هر دو سیستم عامل به طور جداگانه یا توسعه برنامه های کاربردی موبایل بومی به وقت و هزینه کافی نیاز دارد. با این حال ، کارآفرینان برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود به دنبال خدمات توسعه سریع برنامه های تلفن همراه هستند و در عوض آنها را در بازار سرمایه گذاری می کنند. برای برطرف کردن این مشکل ، برنامه توسعه تلفن همراه از طریق سیستم عامل متقاطع برای صرفه جویی در وقت و هزینه در حین تهیه یک برنامه تلفن همراه استفاده می شود.


یک برنامه cross-platform برای اجرای برنامه در سیستم عامل های مختلف ایجاد شده است. چنین برنامه هایی با نوشتن یک کدبانوی واحد که در تمام سیستم عامل ها مستقر شده است توسعه می یابد. این مجموعه مزایایی از قبیل توسعه سریعتر ، کاهش هزینه توسعه و دسترسی مخاطبان گسترده تری را فراهم می کند تا آن را به روشی مقرون به صرفه تبدیل کند. این نرم افزار تجربه غنی رابط کاربر ، یکپارچه سازی آسان و نگهداری و پشتیبانی آفلاین را ارائه می دهد.
لیستی از چارچوب های cross-platform برای توسعه برنامه وجود دارد که به خوبی تثبیت شده و دارای ویژگی های قابل توجهی است:
 

Flutter App DevelopmentFlutter در فوریه 2018 توسط گوگل اعلام شد که در حال توسعه برنامه های کاربردی برای اندروید و iOS با تنها یک پایه کد است. این یک چارچوب رابط کاربری موبایل منبع باز و مبتنی بر زبان برنامه نویسی دارت است. با ویژگی Hot Reload ، برنامه نویسان را قادر می سازد در هنگام تهیه برنامه ، تغییرات واقعی را در برنامه مشاهده کنند ، این امر به رفع اشکالات کمک کرده و توسعه را در جهت درست انجام می دهد. این استحکام است و می تواند ابزارک های چند منظوره پیچیده با قابلیت های گسترده آن برای برنامه تولید کند. مهمتر از همه ، Google برای حمایت از توسعه راه حل های نسل بعدی به آن جامعه بزرگی از توسعه دهندگان را ارائه می دهد.
 
 

Kotlin App DevelopmentKotlin یک زبان منبع باز مبتنی بر JVM (ماشین مجازی جاوا) است و برای پرداختن به مسئله جاوا طراحی شده است. این فواید مختلفی دارد مانند انجام کدگذاری کمتر از جاوا برای اجرای یک ویژگی ، که این باعث افزایش زمان توسعه و بهبود عملکرد آن می شود. کوتلین قابلیت بهره برداری را فراهم می کند که استفاده از ویژگی های آن در پروژه موجود را بدون تغییر کدهای قبلی خود آسان می کند. بنابراین ، می تواند با همان جاوا با همان پروژه همکاری کند. سیستم آن اشکالات و خطاها را در زمان واقعی تشخیص می دهد و باعث می شود آن را قوی و در هزینه هایی که برای رفع اشکالات صرف شده است ، پس انداز می کند. با تمام ویژگی های آن به همراه یک منحنی یادگیری تندتر ، گزینه مناسبی برای توسعه متقاطع برنامه ها است.
 

Ionic App Developmentفریم ورک Iconic یک نام مشهور در زمینه توسعه برنامه cross-platform است. از فناوری هایی مانند HTML5 ، CSS و JavaScript استفاده می کند. با داشتن یک CLI قدرتمند ، می تواند برنامه ای را بر روی پلت فرم مورد نیاز کدگذاری ، تست و اعزام کند. زبان رمزگذاری اصلی آن TypeScript است که یک مجموعه از JavaScript است که تشخیص خطاها را هنگام رمزگذاری آسان می کند و باعث می شود کد با کیفیت بهتری انجام شود. تمام ویژگی های آن ، با عناصر داخلی و جامعه بزرگی از توسعه دهندگان ، آن را به یکی از چارچوب هایی تبدیل کرده است که می تواند برنامه های موبایل مشابه بومی بسازد.
 

Titanium App Development


تیتانیوم به توسعه دهنده این امکان را می دهد تا با کمک رابط برنامه برنامه cross-platform مانند JavaScript ، برنامه های موبایل بومی را برای Android و iOS ایجاد ، اجرا و بسته بندی کند. این برنامه به نوشتن کد برای یک برنامه بومی کمک می کند اما از یک کد جاوا اسکریپت قابل حمل و متقابل استفاده می کند. تیتانیوم از تیتانیوم SDK ، Appcelerator CLI ، ماژول های تیتانیوم API و غیره تشکیل شده است. این امر به توسعه دهندگان كمك می كند تا از قابلیت كدگذاری خود در جاوا اسكریپت برای توسعه برنامه های تلفن همراه شبیه بومی كه در چندین سیستم عامل مستقر هستند استفاده كنند.
 
 
Xamarin app development

مایکروسافت صاحب Xamarin است ، یکی از چارچوب های محبوب کراس پلت فرم که بر اساس اصل نوشتن یک بار کار می کند و آن را بر روی هر سیستم عامل مستقر می کند. این برنامه به برنامه نویسان اجازه داده است تا برنامه های بومی را با استفاده از پایه کد C # طراحی کنند و سپس از همان IDE ، زبان و API های مشابه در همه جا استفاده کنند. این چارچوب برنامه ای را توسعه می دهد که تجربه برنامه های بومی را ارائه می دهد ، و برنامه ها جذاب هستند. این امکان را برای استفاده مجدد از کد فراهم می کند ، و ابزارها و کارکردهای آن باعث می شود که برای توسعه سریع برنامه مناسب باشد. در حال حاضر برای بیش از 15 هزار شرکت استفاده شده است.
 
Sencha App Development

پلت فرم توسعه برنامه Sencha یک انتخاب عالی برای چارچوب برنامه تلفن همراه cross-platform است که برای توسعه برنامه ها با استفاده از فن آوری های شتاب سخت افزاری استفاده می شود. برنامه های ساخته شده با Sencha بسیار عناصر و کتابخانه های UI کاملاً تست شده و کاملاً یکپارچه هستند. این برنامه می تواند برنامه های شغلی قابل توجهی ایجاد کرده و آنها را با سهولت حفظ کند. حتی از ادغام PhoneGap / Cordova برای دسترسی و بسته بندی رابط برنامه بومی استفاده می کند.
 
نتیجه گیری :

در دنیای توسعه برنامه های موبایل ، چارچوب های cross-platform ابزاری برای توسعه برنامه های کاربردی موبایل هستند. آیا به دنبال ایجاد یک برنامه موبایل پویا ، قوی و جذاب برای تجارت خود هستید؟ از فریم های ذکر شده برای انتخاب برنامه توسعه کراس پلتفرم بسیار توصیه می شود. قبل از انتخاب هر یک از ساختارها ، ضروری است که بدانید چارچوب های کراس پلت فرم نیازهای کسب و کار را برآورده می کند یا خیر.
 

نظر بدهید