حذف هفت حرف از الفبای روسی - آموزش زبان روسی

حذف هفت حرف از الفبای روسی - آموزش زبان روسی

حذف هفت حرف از الفبای روسی - آموزش زبان روسی

هفت حرف از الفبای روسی حذف می شود. به تصمیم وزارت علوم فدراسیون روسیه، از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی، الفبای روسی با حذف هفت حرف، به سمت ساده تر شدن گام بر می دارد. این تغییرات بدین شرح اند: حرف های «ы» и «ъ» حذف شده و به جای آنها از «ь» استفاده می شود. حرف «ё» حذف شده و به جای آن از «е» استفاده می شود. حرف های «ц», «х», «ч», «ш» и «щ» حذف شده و به جای آن حرف جدیدی تعریف خواهد شد. گفتنی است پیش از این نیز تغییر و اصلاح الفبا در زبان روسی سابقه داشته است که آخرین آن در سال ۱۹۱۸ اتفاق افتاده است. Из русского алфавита исчезнет 7 букв

پنجشنبه 18 مهر 1398
803

تصمیم اصلاح املای زبان روسی توسط وزیر علوم و آموزش الگا واسیلیوا اعلام شد. این پروژه اصلاحات توسط وزارتخانه به همراه دانشکده عالی اقتصاد و دانشگاه مهندسی راه آهن ایرکوتسک تهیه شده است.

از آغاز سال 2020 حروف «ы» و «ъ»,  از این زبان ناپدید می شوند ، به جای آن از «ь» (علامت نرم) استفاده می شود. به جای حرف «ё» از حرف «е» استفاده می شود و به جای حروف «ц», «х», «ч», «ш» и «щ»  حروف  جدیدی وارد می شود که رئوس مطالب آن در مرحله تصویب است.

به گفته واسیلیوا ، آوردن تعداد حروف الفبای روسی به استانداردهای بین المللی برای توسعه کشور بسیار مهم است. مطالعات علمی بی شماری که وزیر به آنها اشاره کرده است ، بهینه بودن تعداد حروف 26 به زبان کتبی هر ملتی را اثبات می کند. تمدنها ، در حروف الفبائی که دقیقاً 26 حرف دارند ، سریعتر توسعه می یابند و کمتر از بحران های سیاسی جان سالم به در می برند.

علاوه بر این ، کاهش حروف الفبا باعث کاهش ساعات دانشگاهی اختصاص داده شده به زبان روسی به 2 ساعت در هفته خواهد شد ، در نتیجه فضای بیشتری را برای رشته های مهم دانشگاهی ، مانند اصول فرهنگ ارتدکس و اصول ایمنی زندگی ، ایجاد می کند.

به یاد بیاورید که آخرین اصلاح الفبای روسی در سال 1918 صورت گرفت ، هنگامی که حروف «ер», «ерь» и «ять».  از زبان روسی حذف و کنار گذاشته شدند.

 

Из русского алфавита исчезнет 7 букв

منبع :

http://ogokak.com/blog/archives/15627?fbclid=IwAR1v5bQC_1XEwRyWKuFkpHgcyn3TziTrX6EUQQ207cD9xeR12pofx0NV1-I

نظر بدهید